Що таке мисливський ніж?
Ножі мисливців традиційно виділяють в окремий тип. У наш час їх усе рідше та рідше застосовують за початковим призначенням — для докладання й самооборони від звіра. Проте ніж усе ще залишається необхідним елементом спорядження будь-якого серйозного мисливця.
Оброблення здобичі, облаштування табору або стоянки, приготування їжі — завдань для гарного міцного ножа на полюванні все ще безліч.
Не останньою є і статусна роль мисливського ножа. Адже в найкращого мисливця й ніж має бути найкращий!
Що таке дамаська сталь?
Дамаська сталь овеча безліччю легенд і таємничих історій. Насправді "дамаскування" — один із найдавніших відомих способів отримання високоякісної сталі.
Дамаск у середньовіччі та початку нового часу славився мистецтвом своїх ковалів. Це Сирське місто століттями було центром виробництва та ринком, на якому можна було купити мечі, шаблі, ножі та кинджали найкращої якості. І хоча дамаску сталь вміло робити не тільки в Дамаску, така назва закріпилася за нею міцно та цілком виправдана.
Головний принцип отримання "дамаска" — багаторазове проковування багатошарової заготовки, що призводить до перемішування твердих і в'язких шарів сталі. У результаті вдавалося отримати тверді, міцні та водночас не крихкі клинки з характерним хвилястим або зернистим малюнком на поверхні.
Тривалий час дамаски були одними з найкращих сортів сталі, доступних людству. Однією з нечисленних його вад (крім складності та трудомісткості виробництва) можна назвати, мабуть, лише те, що майже немає в заготівці легувальних елементів, а отже, малу корозійну стійкість. Тому якісний дамаський клинок прекрасно ріже та довго не втрачає гостроти, але потребує уваги та догляду.
Докладна серія, присвячена дамаським та шпильним стальам, читайте в нашому блогі по посилання.
Характеристики ножа Grand Way 2893 LWD.
Клинок Grand Way 2893 LWDзавдовжки 270 мм і завтовшки 3,8 мм по обуха, виготовлений із дамаської сталі. Заявлена твердість сталі в цьому ножі становить 59-61 за Роквеллом, що є вельми високим показником. Клинок міцний, його можна заточити по-справжньому гостро.
Дерев'яна ручка зручна. Больстер і навершя прикрашені литтям у формі рослинного орнаменту. Дизайн ножа можна назвати класичним. Grand Way 2893 LWD — має показний та багатий вигляд.
Колись такі клинки вважалися справжнім скарбом. Вони були доступні тільки королям і шахам. Зараз ви можете купити справжній мисливський ніж із клинком із дамаської сталі в інтернет-магазині Grand Way не виходячи з дому. Знадобиться тільки бажання й пара кліків мишкою. Не відмовте собі в цьому задоволенні, мисливський ніж Grand Way 2893 LWD може стати як чудовим вашим поповненням колекції, так і цінним подарунком, який запам'ятає надовго.
| Основні | |
|---|---|
| Виробник | Grand Way |
| Країна виробник | Китай |
| Тип | З фіксованим клинком |
| Матеріал леза | Сталь |
| Матеріал рукоятки | Дерево |
| Довжина ножа | 270 мм |
| Вага ножа | 195 г |
| Довжина рукоятки | 135 мм |
| Матеріал піхов | Натуральна шкіра |
| Твердість ріжучого леза | 61 HRC |
| Призначення | Полювання |
| Стан | Новий |
| Розмір леза | |
| Довжина леза | 135 мм |
| Ширина леза | 30 мм |
| Товщина леза | 3.8 мм |
| Користувальницькі характеристики | |
| Марка стали: | Дамаск |
| Поверхню леза: | Satin Finish |
| Товщина рукояті, мм: | 20 |